خانه / گربه / نژاد گربه / گربه مو کوتاه بریتانیایی British Shorthair

گربه مو کوتاه بریتانیایی British Shorthair

گربه مو کوتاه بریتانیایی در قرن ۱۹ در کوچه پس کوچه‌های شهر انگلیس پیدا شد. مردی به نام آقای هاریسون ویر عاشق گربه‌های خیابانی بود که  به واسطه این علاقه قوی‌ترین  این گربه‌های خیابانی را انتخاب کرد و آنها را پروراند و به همین سادگی نژاد مو کوتاه بریتانیایی به وجود آمد. این نژاد در سال ۱۹۸۸ به صورت رسمی شناخته شد و به یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه  برای نمایش تبدیل شد.

نژاد گربه مو کوتاه بریتانیایی

ویژگی‌های ظاهری گربه مو کوتاه بریتانیایی

گربه مو کوتاه بریتانیایی سایز متوسط تا بزرگ، قدرتمند، قفسه سینه پهن، پاهای کوتاه قدرتمند، پنجه‌های گرد، پایه دم نازک و گرد در انتها دارد. سر این نژاد گرد با گوش‌های کوچک با فاصله مناسب از هم بوده  و گونه‌های گرد، چانه کوچک، چشم‌های درشت و گرد و بینی کوتاه پهن  دارد. پوشش بدن این نژاد کوتاه و متراکم است.

ویژگی‌های مختص نژاد British Shorthair

گربه نژاد British Shorthair بسیار آرام بوده و سرسخت نیست و همچنین صبور و تعلیم پذیر و مؤدب می‌باشد. این گربه‌ها پر سر و صدا نیستند و در حقیقت گربه‌های بسیار آرامی هستند و تنهایی را بدون اذیت و ایجاد سر و صدا تحمل می‌کنند. این نژاد عاشق بچه‌ها است و با سگ به خوبی کنار می‌آید.

طول عمر این نژاد به طور متوسط ۱۵-۱۸ سال می‌باشد ولی بیشتر از این هم می‌تواند زندگی کند.  این گربه بسیار مقاوم است. گربه مو کوتاه بریتانیایی را می‌توان در بیش از ۳۰ رنگ پرورش داد که البته برخی از این رنگ‌ها به آسانی پیدا نمی‌شود.

  • گربه نر: ۵-۹  کیلوگرم
  • گربه ماده: ۳-۶ کیلوگرم
  • اندازه مو: کوتاه و ضخیم
  • رنگ: شکلاتی، سیاه، سفید، خال دار، آبی خاکستری، خاکستری، بنفش یاسی و…
  • طول عمر: ۱۵ الی ۱۸ سال

درباره دکتر نیلوفر اجودی

فارغ التحصیل از رشته دکترای دامپزشکی از دانشکده دامپزشکی شیراز و فعال در زمینه ترویج فرهنگ نگهداری صحیح از حیوانات و ارائه مشاوره مدیریتی مرتبط با تولیدات و فرآورده های دامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *