خانه / اخبار / کشت سلول جوانه چشایی گربه در آزمایشگاه

کشت سلول جوانه چشایی گربه در آزمایشگاه

در طول سال‌های اولیه تحقیقات بیوتکنولوژی و شبکه اطلاعات شرکت آلمانی Brain AG و شرکت تولید کننده غذای حیوانات خانگی Diana بیان داشتند که قادر به تکثیر و کشت سلول‌های چشایی باهدف مطالعه بر روی حس چشایی گربه‌ می‌باشند.

تکثیر سلولی به معنی این است که گروهی از سلول‌ها برای ایجاد سلول‌های جدید با سرعتی بیشتر از سرعت مرگ سلولی تقسیم می‌شوند بنابراین تعداد زیادی سلول ایجادشده و روند کشت سلولی با موفقیت انجام می‌شود.

تکنولوژی تکثیر سلول‌های چشایی گربه بسیار شبیه، تکنولوژی تکثیر سلول‌های چشایی انسان که توسط شرکت Brain AG باهدف بهبود فرمولاسیون غذای انسان برای کاهش کالری (قند و چربی) و میزان نمک غذا استفاده‌شده است، می‌باشد.

اخبار کشت سلول جوانه چشایی گربه

ازآنجایی‌که سلول‌های چشایی انسان برای مانیتور کردن طعم غذای مصرفی حیوانات قابل استفاده نیست، طبق آزمایش‌ها و تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که حس چشایی انسان‌ها بسیار متفاوت از سگ و گربه می‌باشد.

ایزابل گویلر مدیر تحقیق و توسعه شرکت Diana گفته است

باعث خوشحالی ما است که در عرض چند ماه با همکاری استراتژیک با شرکت Brain به این نتیجه مهم دست‌یابیم. این دستاورد پایه است برای مراحل بعدی برنامه تحقیق و توسعه شرکت. باب میل بودن یک محصول غذایی به تقابل بین خصوصیات غذا، چشایی حیوانات و برتری‌های ویژه آن محصول بستگی دارد. به همین دلیل تصور می‌شود این تکنولوژی باعث افزایش دانش ما در زمینه مکانیسم چشایی گربه خواهد شد.

همچنین میشل کرون معاون رئیس اجرایی شرکت Brain AG می‌گوید

بسیار جالب است که ما قادر به رسیدن به چنین مرحله با ارزشی در کشت سلول چشایی هستیم. انتقال اطلاعات به‌دست آمده از تکثیر سلول‌های چشایی انسان برای تولید سلول‌های چشایی گربه در طول سال‌های اخیر بسیار به ما کمک کرده است. با همکاری دانش ما و استراتژی شرکت Diana موفق شدیم تا تنها پایه‌گذار این تکنولوژی در جهان باشیم.

درباره دکتر نیلوفر اجودی

فارغ التحصیل از رشته دکترای دامپزشکی از دانشکده دامپزشکی شیراز و فعال در زمینه ترویج فرهنگ نگهداری صحیح از حیوانات و ارائه مشاوره مدیریتی مرتبط با تولیدات و فرآورده های دامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *