خانه / خزندگان / انواع خزندگان / لاک پشت گوش قرمز Red Ear Slider

لاک پشت گوش قرمز Red Ear Slider

لاک پشت گوش قرمز (Red Ear Slider) یا نام علمی Trachemys scripta elegans یک جانور نیمه آبزی از رده خزندگان است که به‌طور طبیعی در محیطی آرام و منابع آب شیرین و گرم مانند برکه، دریاچه، باتلاق، نهر و رودخانه زندگی می‌کند. معمولاً این لاک‌پشت برای آفتاب گرفتن بر روی تخته سنگ‌های پهن که از نور خورشید خوبی برخوردار هستند تجمع کرده و حتی بر روی یکدیگر سوار می‌شوند. پوشش گیاهی آبی خوب از دیگر نیازهای اولیه این حیوان می‌باشد که خود یکی از غذاهای اصلی لاک‌پشت بالغ محسوب می‌شود.

لاک پشت گوش قرمز Red Ear Slider

این خزنده شناگرهای بسیار سریع و ماهری هستند و همیشه در نزدیکی منابع آبی باقی می‌مانند مگر اینکه بخواهند منبع آبی دیگری را پیدا کنند و یا اینکه لاک پشت ماده به دنبال لانه سازی و تخم ریزی باشد. حتی لاک پشت‌های تازه از تخم درآمده نیز از این مناطق دور نمی‌گردند.

زیستگاه طبیعی لاک‌پشت گوش قرمز

این جانوران از نظر جغرافیایی از اطراف رودخانه می سی سی پی تا پایین خلیج مکزیک منشأ می‌گیرد. این لاک پشت‌ها در آب هوای گرم بخصوص در یک چهارم جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا رشد می‌کنند که به‌راحتی در مناطق شرقی و جنوب کلرادو تا ویرجینیا یافت می‌شوند.

به دلیل صادرات این‌گونه از لاک پشت توسط تجار و شرکت‌های فعال در این زمینه زیستگاه طبیعی Red Ear Slider در سراسر جهان با آب و هوای مشابه گسترش یافته است.

شرایط محیط زندگی این حیوان شامل منابع آب شیرین، مکان آفتاب گیری، پوشش گیاهی مناسب، خاک مناسب لانه سازی و تخم گذاری می‌باشد. مکان آفتاب گیری و تخته سنگ‌ها با سطحی خشک و زیر آن نیز باید گل آلود و نرم باشد. Red Ear Slider جوان‌تر از بچه ماهی، حلزون، حشرات و به تدریج از پوشش گیاهی موجود در زیستگاه طبیعی خود تغذیه می‌کنند.

طبقه بندی علمی لاک پشت گوش قرمز

 • فرمانرو: جانوران (Animalia)
 • شاخه: طناب داران (Chordata)
 • زیرشاخه: مهره‌داران (Vertebrata)
 • رده: خزندگان (Reptilia)
 • زیر رده: بی‌کاوان (Anapsida)
 • راسته: لاک‌پشت‌سانان (Testudines)
 • خانواده: لاک پشت آبزی (Emydidae)
 • جنس: لاک پشت (Trachemys)
 • گونه: گوش قرمز (T. scripta)
 • زیرگونه: الگانس (elegans)

درباره علی اکبر مقنی

بیش از ده سال تجربه نگهداری و پرورش انواع خزندگان و جوندگان خانگی و علاقه مند به حیوانات Exotic عضو نویسندگان پت پزشک

یک نظر

 1. سلام من یک لاکپشت کوچک برای دخترم خریدم الان 4 ماه هست که دارم و اندازه اون 7 سانتیمتر هست و همه چیش عالیه فقط چند روزی میشه بالای چشم چپش یک لک سفید مثل زخم عفونی درست شده چیکار کنم اگر براش مشکل درست میشه ببرم پیش پزشک لطفا راهنمایی کنید یک عکس هم اپلود کردم
  http://uupload.ir/files/inj4_لاکپشت.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *