خانه / اخبار / زنبور به کمک صاحبان اسب برای مدیریت مگس می‌آید

زنبور به کمک صاحبان اسب برای مدیریت مگس می‌آید

اسب‌ها برای نجات از دست مگس‌ها نیاز به کمک ما دارند و متأسفانه صاحبان هنوز نمی‌داند که چگونه این مگس‌ها را مدیریت کنند چراکه بر اساس مرور جدید مدیریت مگس‌های اسب در آخرین مقاله مجله مدیریت تلفیقی آفات، مجله‌ای با دسترسی آزاد، که برای کشاورزان، دامداران و محققین توسعه نوشته شده است، تحقیقی در این زمینه انجام‌نشده است.

یکی از روش‌های مبارزه با مگس‌ها استفاده از زنبورهایی است که شفیره مگس را از بین می‌برند. زنبور ماده تخمی داخل  شفیره مگس وارد می‌کند و وقتی لارو از تخم بیرون می‌آید، شفیره مگس را می‌خورد.

خوردن لارو مگس توسط زنبور

نویسندگان مقاله تحقیق را بر روی دو گونه از زنبورهایی که در بازار فروخته می‌شود انجام دادند تا ببیند که هرگونه به چه نوع مدفوعی تمایل دارند.

اریکا مچتینگر یکی از نویسنده‌ها می‌گوید.

در آزمایشگاه ما مشاهده کردیم که گونه زنبور موسیدیفوراکس (Muscidifurax) به کود گاوی و زنبور اسپالانژیا (Spalangia)  به کود اسبی کشش دارد. بنابراین با این تفریق می‌توان در مدیریت مزرعه تأثیر گذاشت.

به همین دلیل، به گفته نویسندگان، قابلیت تشخیص گونه‌های مگس برای انتخاب زنبور مناسب بسیار مفید است. نویسندگان این مقاله همچنین اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی، به چه دفعاتی و به چه تعدادی باید زنبورها در مزرعه آزاد شوند در اختیار خوانندگان قرار دادند.

لی تانسند حشره شناس دانشگاه کنتاکی که خود در این مطالعه همکاری نکرده است می‌گوید.

این مقاله بسیار خوب است و به نکات کاربردی اشاره کرده است. علت اهمیت زیاد این مقاله به این خاطر است که مردم به دنبال راه مؤثری برای کنترل مگس‌ها می‌باشند. همچنین به دنبال راه مناسبی برای کنترل هستند تا کمتر از آفت کش استفاده کنند.

درباره دکتر نیلوفر اجودی

فارغ التحصیل از رشته دکترای دامپزشکی از دانشکده دامپزشکی شیراز و فعال در زمینه ترویج فرهنگ نگهداری صحیح از حیوانات و ارائه مشاوره مدیریتی مرتبط با تولیدات و فرآورده های دامی

5 دیدگاهها

  1. خسته نباشید ممنون به خاطر این
    مطالب کاربردی

  2. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  3. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  4. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  5. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر
    کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *