گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / پرسش و پاسخ / ناتوانی گوساله چهار روزه برای ایستادن روی دست و پا

ناتوانی گوساله چهار روزه برای ایستادن روی دست و پا

گوساله چهار روز پیش متولد شد ولی بطور برعکس یعنی از سمت دم متولد شده.

مشکل ایستادن در گوساله

  • آیا از آغوز تغذیه شده است؟ آیا از هنگام تولد توان ایستادن نداشته و ضعیف بوده است؟
  • آیا مادر این گوساله علیه بیماری‌هایی چون BVD واکسیناسیون شده است؟
  • آیا مادر قبل از زایمان تغذیه مناسبی داشته است؟

از آنجایی که گاو شما سخت‌زایی داشته است ممکن است به دلیل این سخت زایی دچار آسیب عصبی شده باشد که در این صورت درمان خاصی نمیتوان گفت. معمولا گوساله‌های ضعیف زنده نمی‌مانند و معمولا این حیوان را باید از همان ساعات اول تحت مراقبت ویژه نگه داشت تا ضعف او بر طرف شود. هرچند که گوساله‌هایی که در اثر سخت زایی و یا در اثر بیماری ضعیف به دنیا آمده باشد امیدی به زنده ماندن آنها نیست.

به طور کل باید برای جلوگیری و پیشگیری از بروز مجدد چنین مشکل ، به دنبال رفع مشکلات مادر گوساله بگردید تا اولا دچار سخت زایی نشود، دوما در زمان سه هفته قبل و بعد از زایمان تغذیه خوبی داشته باشد و با تقویت بدن مادر از به دنیا امدن چنین گوساله هایی جلوگیری کرد.

تنها کاری که می‌توان کرد این است که تغذیه حیوان را بهبود دهید. از مکمل های ویتامنه و معدنی مخصوص گوساله شیرخوار استفاده نمایید. در صورتی که فکر میکنید نیاز به گفتن اطلاعات بیشتری نسبت حیوان خود دارید ، می‌توانید از همین طریق پت پزشک را در جریان بگذارید.

درباره دکتر نیلوفر اجودی

فارغ التحصیل از رشته دکترای دامپزشکی از دانشکده دامپزشکی شیراز و فعال در زمینه ترویج فرهنگ نگهداری صحیح از حیوانات و ارائه مشاوره مدیریتی مرتبط با تولیدات و فرآورده های دامی

یک نظر

  1. سلام گوساله تازه به دنیا امده گردنش بی حسه شیر نمی تونه بخوره مشکلش چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *